Mersin Mekan ve Firma Rehberi - Mersin Şehir Portalı

  • 8.4134
  • 9.9821
  • 11.7041
RADYO METROPOL
RADYO METROPOL

RADYO METROPOL

Tel & Faks: 0324 3360030

www.radyometropol.com.tr


Radyo Metropol, 1992 yılının Aralık ayında kurulmuştur. Daha sonra Radyo ve Televizyon Kanunu gereğince anonim şirketini kurmuş, teknik ve diğer konularda istenilen standardı sağlamış, yayınını 26 yıldır kesintisiz olarak sürdürmektedir. Yayınımız, batıda Mersin’den Susanoğlu’na kadar; doğuda Adana’ya kadar sahil bandında ve dağların eteklerinde bulunan tüm ilçe, belde ve köylerde dinlenebilmektedir.

Radyo Metropol, kuruluşundan bugüne kadar programlı yayıncılığı ilkeli ve istikrarlı bir şekilde uygulamış, Mersin’de yerel radyoculuğun okulu ve öncüsü olmuştur.

Radyo Metropol, reklam ve tanıtımını yaptığı yüzlerce işletmeye kazandırmış ve kazandırmaya devam etmektedir. Bir kent radyosu olan radyomuz, Mersin’in yararına bir çok sosyal, sanatsal, kültürel, çevresel ve ekonomik etkinliğe doğrudan katılmış, birçoğuna da sponsor olarak dolaylı destek vermiştir. Herkese seslenmeyi hedef alan genel nitelikli, tarafsız, birleştirici ve yapıcı yayıncılığı ilke edinen radyomuzda, kentimiz mozaiğindeki bütün renkler kendilerini ifade edebilecek bir kürsü bulabilmektedirler.

101.8 frekansından yayın yapmakta olan radyomuzda Türkçe pop ağırlıklı olmak üzere hedef dinleyici kitlemizin isteklerine uygun olarak halk müziği, sanat müziği ve özgün müziğimizin kaliteli şarkılarına da yer verilmektedir.  

Radyo Metropol, insana ve onun temel haklarına saygılı, istikrarlı, düzeyli, yansız ve kaliteli yayıncılığı ile Mersinliler’in zihninde güvenilir ve itibarlı bir marka olabilmeyi başarmıştır. Bu başarısı, gerek Mersin’deki birçok sivil toplum kuruluşu gerekse Türkiye düzeyinde faaliyet gösteren yayın organı ve kuruluş tarafından ödüllendirilerek tescil edilmiştir. Radyo Metropol merkezi Ankara’da bulunan Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği tarafından 2001 yılı Türkiye “En Başarılı Yerel Radyo” ödülü ile ödüllendirilmiştir. Radyo Metropol, 1998 yılından beri web yayını ve 20 yıldır İnternet üzerinden bütün dünyaya ulaştırdığı ONLİNE yayını ile bu alanda da yenilikçi ve ilk olma özelliğini sürdürmektedir.

Reklamlar saat 06:00 dan 23:30’a kadar her yarım saatte bir yayınlanmaktadır.