Mersin Mekan ve Firma Rehberi - Mersin Şehir Portalı

  • 8.4134
  • 9.9821
  • 11.7041
Şekerci HASAN YOZGAT - Akdeniz, Mersin
Şekerci HASAN YOZGAT Akdeniz, Mersin

İletişim Bilgileri

Yetkili
ONUR YOZGAT
Telefon
Gsm
Fax
Belirtilmemiş
E-Mail
Web
İl / İlçe
Mersin / Akdeniz
Adres
Mesudiye Mahallesi Kuvayi Milliye Caddesi No:96-1/A Akdeniz/Mersin
Sosyal

Firma Resimleri

Konum Bilgileri

Sosyal Medyada Paylaş

Firma Resimleri

Şekerci HASAN YOZGAT
Şekerci HASAN YOZGAT
Şekerci HASAN YOZGAT
Şekerci HASAN YOZGAT
Şekerci HASAN YOZGAT

Firmaya E-Posta Gönder

Firma Açıklama

CEZERYE-LOKUM-ŞEKERLEME-KEREBİC-BAKLAVA-TATLI-DONDURMA-ÇİKOLATA

CEZERYE NEDİR?

Kimlerin ne zaman, yıllar önce icat ettiği belli olmayan, ancak ana vatanının Mersin olduğu bilinen Sihirli Tatlı Cezerye nedir?

Havuç Tatlısı, Kuvvet Macunu gibi adları da olan Cezerye üç çeşit yapılabiliyor. Bu çeşitler içerisinde konulan maddelere göre adlandırılabilir. Örneğin Fındıklı, Antep Fıstıklı ve Cevizli. Formülü ise Havuç,Toz Şeker,Glikoz, Su ve Antep Fıstık, Fındık veya Cevizden oluşmaktadır. Rendelenen havuçlar, diğer maddelerle birlikte belirli sıcaklıkta kaynayan kazana konur. Belirli matlığa ulaştıktan sonra çıkarılır ve bir süre dinlendirilir. Sonra da istenildiği şekilde yaprak veya küp şeklinde kesilerek Hindistan Cevizi tozuna bulanarak servise konur.

Cezerye içeriğinde çoğunluğunu bulundurduğu Havuç sayesinde kalbe ve göze faydalı olduğu bir gerçektir. Havuca ek olarak şeker, Antep Fıstık, Fındık, Ceviz ve Hindistan cevizinin eklenmesiyle de insana verdiği enerji tartışılmaz.

Ayrıca, Türk Kardiyoloji Derneği, Koroner Kalp Hastalığından Korunma ve Tedaviye İlişkin Ulusal Kılavuz 1998 kaynağında belirtilen "Tavsiye Edilen Gıdalar" arasında Cezerye'de bulunmaktadır.

Firmamız Şekerci Hasan Yozgat, 1976 senesinde Londra'da Monde Selection adı altında yapılan 15. Dünya Gıda Fuarında ürünümüz Cezerye ile "Altın Madalya" kazanmıştır.


Hakkımızda3 Ocak 1939 yılında Mersin'de doğdum. Gemici bir babanın, altı erkek ve bir kız çocuklarıydık. Kardeşlerimin hepsi eğitimini tamamladı hatta en büyüğümüz olan ağabeyim profesör oldu, Marmara Üniversite'sinde çalıştı, diğer ağabeyim Merkez Bankasında yöneticilik yaptı, küçük kardeşim ise Türk Hava Yolları'nda yöneticilik yaptı. Ancak ben ilkokula başladıktan sonra içimdeki çalışma arzusuyla okulu bırakarak iş hayatına atıldım ve çırak olarak, çeşitli şekerci büyüklerimin yanında yetişerek cezerye ustası oldum.

Çocukluk yıllarım sürekli çalışarak geçti ve en çok merak ettiğim cezeryeyi kimin bulmuş olmasıydı! Ustalarıma sorardım cezeryeyi ilk kim üretti, nereden çıktı diye, onlar da bana nereden geldiği hakkında bilgi veremezlerdi. Yirmi yaşlarımda, beni seven büyüklerimin desteğiyle borçlanarak İstiklal Caddesinde, hem imalat hem de satış yaptığımız mağazayı açarak işveren oldum ve tek amacım, kendi adımı taşıyan Şekerci Hasan Yozgat ismini marka haline getirip, üretimini yaptığım cezerye ile birlikte tüm yurda ve dünyaya tanıtmaktı. Bunun için de çok çalışmam gerektiğini biliyordum ve bunun bilincindeydim. Öncelikle, Şekerci Hasan Yozgat markasını, Mersin'de bilinir hale getirmekti bunu da kalite ve hizmetimizle Mersinlilere alıştırdım. Sonrasında o yıllarda ülkemizde pek yaygın olmayan bir hizmet gerçekleştirdim; küçük bir kamyonetle tüm Mersin ve çevresindeki bakkallara satış hizmeti sundum. Cezerye'yi ülkemize ve dünyaya tanıtmayı hedefleyip bu hedefimi de 1976 yılında Londra'daki gıda yarışmasında " Monde Selection " da Altın Madalya kazanarak gerçekleştirdim. Yurt dışında olan fuarlara katılarak cezeryeyi ihracat yapmaya başladık. Şu anda yurt içinde de, ülkemizin önde gelen kuruluşlarında da cezerye ve lokum çeşitlerimiz satılmaktadır, Bunlardan bazıları; Metro Gross Marketler, Real Hipermarketler, Özdilek Alış-Veriş Merkezleri, Koska helvacısı, Malatya Pazarı ve Adana Havaalanı iç ve dış hatlar... 

Çocuklarımda, benim gibi küçük yaşlarında işyerinde yetişmeye başlamışlardı, ben okuyamadım diye oğullarımın okumasını istedim ve üçü de üniversiteyi bitirdikten sonra birlikte çalışmaya başladık. Gelişmekte olan teknolojiyi takip ederek yenilikler yapmaya çaba sarf ediyoruz. İşe başladığım yıllarda tek hayalim cezerye'yi teknolojiyi kullanarak üretebilmekti ve bu hayalimi bugünlerde bitmek üzere olan Mersin-Tarsus Organize Sanayii Bölgesi'nde 7.500 m2 alan üzerinde 2.500m2 kapalı alanda tam hijyenik ve teknolojik olarak üretime geçirerek gerçekleştireceğim için çok mutluyum. Ama unutmamalı ki her zaman önce eğitim sonra iş diyorum ancak ne yaparsan yap çok azmedip çok çalışmak gerekiyor sonra başarı kendiliğinden geliyor. 

Saygılarımla
Hasan YOZGATİlan & Ürünleri

Firma Henüz İlan Eklememiş.

Eleman İlanları

Firma Henüz İlan Eklememiş.